KOLARSKA MAJÓWKA PTTK 2001


 

19 maja 2001 uczniowie z Koła Turystyczno - Regionalnego PSP 1 Brzeg wzięli udział Kolarskiej Majówce z PTTK.
W tym roku ten cykliczny rajd odbywał się pod hasłem -
Jedziemy za granicę (województwa).
Trasa długości 55 km przebiegała częściowo przez województwo dolnośląskie. Z Brzegu przez Ryczyn prowadziła do domku myśliwskiego za Bystrzycą Oławską. Tam było ognisko i konkursy. Peleton wystartował spod Zamku Piastów Śląskich i ulicami miasta ruszył w kierunku Pisarzowic, Michałowic, Szydłowic, skąd znakowanym szlakiem rowerowym dojechał do śluzy w Lipkach. Sprzyjało nam szczęście gdyż mogliśmy podziwiać działanie śluzy przepuszczającej barkę. Następnie pojechaliśmy zwiedzać Grodzisko Ryczyńskie by bez problemów rozwiązać test krajoznawczy powiązany z testem z przepisów ruchu drogowego. Wszak rowerzysta to także uczestnik ruchu. Dalej leśna droga powiodła przez Bystrzycę Oławską do Domku Myśliwskiego. Jako, że był to półmetek rajdu, organizatorzy zarządzili rozpalenie ogniska i wspólne smażenie kiełbasek. Przeprowadzono konkurencję jazdy żółwiem polegającą na przejechaniu pewnego odcinka w jak najdłuższym czasie. Następnie pojechaliśmy zobaczyć poniemiecką strzelnicę. Wracając do domu rajdowicze mogli zobaczyć jeden z czterech bunkrów ukrytych przed oczami ciekawskich w lasach w okolicach Leśnej Wody i Dobrzynia.
Drużyna z naszej szkoły jechała w składzie: Łukasz Kopij, Paweł Chorążyczewski, Adrian Gazda, Bianka Borowska i Krzysiek Obacz. W tej imprezie wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych: PSP 4, PSP 5 oraz brzeskich gimnazjów. Była również młodzież z Domu Dziecka ze Skorogoszczy.
Organizatorami imprezy oraz sponsorami byli: Urząd Miasta Brzeg, Oddziałowa Komisja Krajoznawcza PTTK Ziemi Brzeskiej oraz Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej O/Brzeg. W przygotowaniu tak wspaniałej imprezy a zarazem przy samym rajdzie pomagał Klub Turystyki Kolarskiej Na Przełaj.

POWRÓT

Śluza na Odrze koło Lipek
Adrian i Krzysiek na śluzie
Jazda żółwia
III miejsce w jeździe żółwiej dla Łukasza