17 konkurs Mały Przewodnik Po Brzegu - 16 kwietnia 2018
część 2

Każda z grup losuje jedną trasę którą trzeba zaznaczyć na planie miasta

TRASA 1
Trasę rozpoczynamy z budynku Szkoły Podstawowej nr 3 (tu wstaw literę S). Następnie idziemy ulicą Kamienną i Reja (tu postaw literę A). Skręcamy w Młynarską i dochodzimy do Młyna (na budynku Młyna postaw literę B). Idąc wzdłuż Odry wchodzimy do Parku Nadodrzańskiego. Przy Bramie Odrzańskiej postaw literę C. Wychodząc z parku wejdź na ulicę Chrobrego na której zaznacz literę D. Na skrzyżowaniu skręć w prawo i dojdź do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 (tu wstaw literę M jak meta).

TRASA 2
Trasę rozpoczynamy z budynku Urzędu Miasta (tu wstaw literę S). Następnie idziemy ulicą Robotniczą i skręcamy w Armii Krajowej. Dochodzimy do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 (tu wstaw literę A). Idziemy Jana Pawła II i skręcamy w Piastowską (tu postaw literę B). Dochodzimy do Poczty na której wstawiamy literę C. Skręcamy w prawo w ulicę Powstańców Śląskich (tu wstaw literę D).i dochodzimy do Szkoły Podstawowej nr 3 (tu wstaw literę M).

TRASA 3
Trasę rozpoczynamy na placu Drzewnym (tu wstaw literę S). Przez most przechodzimy przez Odrę i dowolną ulicą dochodzimy do Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego – wstaw literę A. Następnie przechodzimy przez plac Zamkowy i Bramy Wrocławskiej na ulicę Chrobrego (tu postaw literę B). Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i dochodzimy do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 tu wstaw literę C). Na rondzie skręcamy w ulicę kardynała Wyszyńskiego (na niej postaw literę D). Z Wyszyńskiego skręcamy w Wolności i dochodzimy do budynku „Czerwonych Koszar” – tu jest meta postaw literę M.

TRASA 4
Trasę rozpoczynamy przy Liceum Ogólnokształcącego nr 2 (tu wstaw literę S). Idziemy ul. 1 Maja, a po przejściu pod wiaduktem dochodzimy do Dworca PKP (na dworcu wpisz literę A). Za Dworcem skręcamy w ulice Trzech Kotwic (postaw literę B) i dochodzimy do Piastowskiej. Piastowską dochodzimy do ulicy Długiej i mijamy Kościół św. Mikołaja (na budynku kościoła postaw literę C). Z Długiej skręcamy w prawo w Staromiejską, a potem w lewo w Chopina (wstaw literę D). Dochodzimy do placu Zamkowego i kaplicy św. Jadwigi, na której postaw literę M – uważajcie by wyraźnie wstawić literę w miejscu kaplicy, a nie Zamku bo wtedy wasi zawodnicy mogą się pomylić.

TRASA 5
Trasę rozpoczynamy z budynku Dworca PKP – (tu wstaw literę S). Z dworca idziemy ulicą Szkolną (tu wstaw literę A) i skręcamy w Łokietka. Następnie skręcam w prawo i dochodzimy do Poczty (tu wstaw literę B). Dalej idziemy ulicą Długą (tu postaw literę C). Skręcamy w Mleczną i idziemy prosto. Na Młynarskiej postaw literę D. Dochodzimy do Odry i skręcamy w prawo by dojść do Starych Koszar – tu jest meta więc postaw literę M.

TRASA 6
Trasę rozpoczynamy z budynku Szkoły Podstawowej nr 3 (tu wstaw literę S). Następnie idziemy ulicą Kamienną i Dzierżonia (na Dzierżonia postaw literę A). Wchodzimy na Rynek - na budynku Ratusza wstaw literę B. Z Rynku skręcamy w Garbarską i dochodzimy Parku Nadodrzańskiego. Przy Bramie Odrzańskiej postaw literę C. Wychodząc z parku wchodzimy na ulicę Chrobrego na której zaznacz literę D. Idąc tą ulica dochodzimy do Szkoły Podstawowej nr 1 – tu postaw literę M.

TRASA 7
Trasę rozpoczynamy na placu Drzewnym (tu wstaw literę S). Przez most przechodzimy przez Odrę i dowolną ulicą dochodzimy do Zamku Piastów Śląskich - tu wstaw literę A. Następnie przechodzimy przez plac Zamkowy i Bramy Wrocławskiej na ulicę Chrobrego (tu postaw literę B). Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i dochodzimy do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 - wstaw literę C. Na rondzie skręcamy w ulicę Jana Pawła II dochodząc do ulicy Piastowskiej (na Piastowskiej postaw literę D). Następnie dochodzimy do końca trasy do Poczty Głównej - tu postaw literę M.

TRASA 8
Trasę rozpoczynamy na placu Drzewnym (tu wstaw literę S). Przez most przechodzimy przez Odrę i dowolną ulicą dochodzimy do Zamku Piastów Śląskich (na Zamku wpisz literę A). Następnie przechodzimy przez plac Zamkowy i Bramy Wrocławskiej na ulicę Chrobrego (tu postaw literę B). Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i dochodzimy do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 (wpisz literę C). Na rondzie skręcamy w ulicę Jana Pawła II dochodząc do ulicy Piastowskiej (na Piastowskiej postaw literę D). Następnie dochodzimy do końca trasy do Dworca Kolejowego - tu postaw literę M.

TRASA 9
Trasę rozpoczynamy przy budynku Poczty (tu wstaw literę S). Idziemy Piastowską, a dalej ulicą Długą (tu postaw literę A). Skręcamy w Mleczną i idziemy prosto. Na Młynarskiej postaw literę B. ). Idąc wzdłuż Odry wchodzimy do Parku Nadodrzańskiego. Przy Bramie Odrzańskiej postaw literę C. Wychodząc z parku wchodzimy na ulicę Chrobrego na której zaznacz literę D. Idąc tą ulica dochodzimy do Sądu – tu postaw literę M.

TRASA 10
Trasę rozpoczynamy przy Liceum Ogólnokształcącego nr 2 (tu wstaw literę S). Idziemy ul. 1 Maja, a dalej Piastowską (tu postaw literę A). Skręcamy w Jana Pawła II i dochodzimy do Liceum Ogólnokształcącego nr 2 (tu wstaw literę B). Przechodzimy przez rondo i wchodzimy na ulicę Wyszyńskiego – tu postaw literę C. Skręcamy w ul. Wolności (postaw literę D). Skręcamy w prawo na Robotniczą i dochodzimy do mety do Urzędu Miasta – na budynku urzędu wpisz M.

Trasa 11
Trasę rozpoczynamy z budynku Szkoły Podstawowej nr 5 (tu wstaw literę S). Następnie idziemy ulicą Robotniczą (tu postaw literę A). Skręcamy w Armii Krajowej i dochodzimy do Sądu (na budynku Sądu postaw literę B). Prosto idziemy ulicą Staromiejską. Na Ratuszu stawiamy literę C. Za Ratuszem skręcamy w prawo i idziemy ulicą Reja na której stawiamy literę D. Dalej prosto Kamienna do Szkoły Podstawowej nr 3 (tu wstaw literę M).

TRASA 12
Trasę rozpoczynamy przy Liceum Ogólnokształcącego nr 2 (tu wstaw literę S). Idziemy ul. 1 Maja, a dalej Piastowską (tu postaw literę A). Skręcamy w Łokietka i dochodzimy do Kościoła św. Łukasza (tu wstaw literę B). Idąc obok szpitala dochodzimy do ul. Ofiar Katynia – na tej ulicy postaw literę C. Dalej idziemy Kamienną i M. Reja (na ulicy Reja postaw literę D). Dalej prosto wchodzimy na Rynek i tu na budynku Ratusza wpisz M.

Trasa 13
Trasę rozpoczynamy z budynku Szkoły Podstawowej nr 5 (tu wstaw literę S). Następnie idziemy ulicą Robotniczą (tu postaw literę A). Skręcamy w Armii Krajowej i dochodzimy do Sądu (na budynku Sądu postaw literę B). Prosto idziemy ulicą Staromiejską i skręcamy w Chopina (na ulicy Chopina wstaw literę C). Dochodzimy do budynku Gimnazjum Piastowskiego na którym wstaw literę D. Koniec naszej trasy to Kościół św. Krzyża – tu wstaw literę M.

TRASA 14
Trasę rozpoczynamy z budynku Dworca PKP – (tu wstaw literę S). Z dworca idziemy na Piastowską i skręcamy w Jana Pawła 2 (na tej ulicy stawiamy literę A). Dochodzimy do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 (wstaw literę B). Następnie idziemy Robotniczą i przez park (w parku postaw literę C) dochodzimy do Bolesława Chrobrego, a nią w prawo aż do ulicy Kamiennej (na Kamiennej postaw literę D). Skręcamy w prawo, potem w lewo i dochodzimy do szpitala – tu postaw literę M czyli meta.

TRASA 15
Trasę rozpoczynamy z budynku Szkoły Podstawowej nr 5 (tu wstaw literę S). Idziemy Parkiem Nad Fosą dochodząc do ulicy Wrocławskiej (na ulicy Wrocławskiej wstaw literą A). Przy wejściu na ulicę Długą mijamy budynek Gimnazjum Piastowskiego na którym wpisz literę B. Długą dochodzimy do Jagiełły, którą idziemy w kierunku mostu na Odrze. Przed mostem skręcamy w prawo i Nadbrzeżną dochodzimy do Młyna (na budynku młyna wpisz literę C). Skręcamy w Młynarską. Idziemy Młynarską, Rynkiem i Mleczną (na Mlecznej postaw literę D). Skręcamy w lewo w Długą i dochodzimy do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 na Chrobrego - – tu postaw literę M czyli meta.

Przykłady rysunków

POWRÓT