OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ 
TURYSTYCZNO KRAJOZNAWCZY
Brzeg, październik 2002

 


W dniach 18-20 października 2002 drużyna naszego koła po raz kolejny wzięła udział w etapie wojewódzkim OMTTK. Tym razem byliśmy reprezentowani przez Damiana Jankowskiego, Adriana Litrę i Patryka Załuckiego - uczniów klas piątych. Był to ich pierwszy występ w imprezie tego typu stąd na zbyt wiele nie liczyliśmy. Dlatego zajęcie 2 miejsce wśród siedmiu szkół podstawowych uznaliśmy za wielki sukces.
Ale po kolei. Zaczęło się niezbyt dobrze, bo od zajęcia 6 miejsca w bardzo ważnym (można zdobyć lub stracić dużo punktów) konkurs krajoznawczym. Mimo drugiego miejsca w teście konkursu turystyczno - topograficznego i w ocenie odznak turystycznych przesunęliśmy się tylko na 4 miejsce po pierwszym dniu turnieju. Do bezpośredniej walki o zwycięstwo włączyliśmy się po pierwszym miejscu w Biegu Na Orientację. Po bezbłędnej jeździe Patryka, bardzo dobrze napisanym teście z przepisów ruchu drogowego Adriana i dobrym występie Damiana zajęliśmy drugie miejsce w Kolarskim torze przeszkód. Dało nam to prowadzenie w całym konkursie. O ostatecznym zwycięstwie miała jednak zdecydować ostatnia konkurencja - Samarytanka czyli znajomość udzielania pierwszej pomocy, wyposażenie apteczki szkolnej itd. Nawet wyprzedzenie nas o jedną pozycję dawało drużynie z Głuchołaz zwycięstwo w turnieju. I tak się stało - Głuchołazy były trzecie, a my zajęliśmy miejsce piąte.
Ostateczne wyniki w kategorii szkół podstawowych:
1 - PSP 1 Głuchołazy
2 - PSP 1 Brzeg
3 - PSP Moszczanka
4 - PSP Stary Las
5 - PSP 7 Strzelce Opolskie
6 - PSP 4 Prudnik
7 - PSP 1 Strzelce Opolskie


Przygotowanie do biegu na orientację

Początek biegu.

zdjęcia z Zamku można powiększyć

zdjęcia z Zamku można powiększyć

Rozdanie nagród w Zamku Piastów Śląskich

(w środku p. Barańska prezes PTTK w Brzegu)

Wśród szkół gimnazjalnych i średnich rywalizacja rozgrywała się miedzy szkołami brzeskimi i głuchołaskimi. Brzeskie 2 LO podobnie jak my przed ostatnią konkurencją prowadziło i podobnie jam my swoją szansę zaprzepaściło w Samarytance. W zawodach ogólnopolskich Brzeg będzie reprezentowała drużyna 3 Publicznego Gimnazjum, która wygrała w swojej kategorii (2 i 3 miejsce miały gimnazja z Głuchołaz).

powrót