OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ
TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZY listopad 2001 r


W dniach 9-11 listopada 2001 r drużyna z Koła Turystycznego PSP 1 Brzeg w składzie Łukasz Kopij, Paweł Kosztowniak i Adrian Tekliński wzięła udział w kolejnej edycji Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno Krajoznawczym PTTK.
Program turnieju był podobny jak w poprzednich turniejach. W pierwszym dniu odbyły się konkursy pisemne, w drugim konkursy sprawno¶ciowe, a trzeciego dnia zakończenie imprezy.
W eliminacjach wojewódzkich wzięło udział aż osiem szkół podstawowych.

Wyniki naszej drużyny:
6 miejsce - Konkurs krajoznawczy (192/300p)
2 miejsce - Konkurs turystyczno - topograficzny (62/100p)
1 miejsce - Marsz Na Orientację
6 miejsce - Samarytanka
8 miejsce - Kolarski tor przeszkód
Mimo dużej liczby w konkursie krajoznawczym (dużo więcej niż w poprzedniej imprezie) zajęli¶my dopiero 6 miejsce. Ale różnica do liderów nie była wielka. Nieco zmniejszyła się po następnej konkurencji, a w biegu w Parku Wolno¶ci byli¶my w czołówce. Dwie ostatnie konkurencje spowodowały powrót na 6 pozycję i o ile w samarytance mogli¶my się tego spodziewać, to w kolarskim torze przeszkód mogło być lepiej. Tradycyjnie jak w latach poprzednich najlepsze były Głuchołazy.

Wyniki w¶ród szkół podstawowych:
1. SP 3 Głuchołazy
2. SP 1 Głuchołazy
3. SP Moszczanka
4. SP 4 Prudnik
5. SP Stary Las
6. SP 1 Brzeg
7. SP 4 Strzelce Opolskie
8. SP Dziewkowice

W¶ród gimnazjów i szkół ¶rednich konkurencja była dużo mniejsza - tylko po 3 szkoły tych typów. Ale i tu również wygrywały szkoły z Głuchołaz.

 

powrót

 
start do biegu na orientację
tuż przed met±
kolarski tor przeszkód
Adrian, Łukasz i Paweł z dyplomem