Uczniowie koła PTTK PSP 1 Brzeg wśród najlepszych młodych turystów i krajoznawców z województwa opolskiego

 
 

 
 

13-14 kwietnia 2018 w schronisku w Wieszczynie spotkali się najlepsi młodzi turyści i krajoznawcy z województwa opolskiego. W związku ze zmianami w sieci szkół w tym roku nasze szkolne koło PTTK wystawiło, w wojewódzkich zawodach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, dwie drużyny. W kategorii szkół podstawowych byli to uczniowie klasy VII Monika Zawistowska, Natan Dzieniszewski i Dariusz Marszałek, a w kategorii gimnazjów trzecioklasiści Karolina Rosak, Daria Warchał i Kacper Jaworski. Reprezentowali oni brzeski oddział PTTK.

 
 

 
 

OMTTK to chyba najtrudniejszy, wymagający najbardziej wszechstronnej wiedzy i umiejętności  turniej w którym startują uczniowie szkół. Składa się z siedmiu głównych konkurencji i kilku pobocznych. Sprawdzają one w sposób wszechstronny wiedzę z zakresu krajoznawstwa (woj. opolskie i w tym roku małopolskie), terenoznawstwa, pierwszej pomocy, przepisów ruchu drogowego itp. Mamy tu testy wiedzy  i zadania praktyczne takie jak udzielanie pierwszej pomocy, rowerowy tor przeszkód czy marsz na orientację.

 
 

 
 

W tegorocznym konkursie górą byli gospodarze uczniowie ze szkół w Prudniku i Szybowicach: Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku i Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach. Nasi gimnazjaliści zajęli 2 miejsce w województwie z szansami na finał ogólnopolski. Bardzo dobrze zaprezentowali się również uczniowie klasy VII zajmując miejsce czwarte w najsilniej obsadzonej kategorii szkół podstawowych.

 
 

GALERIA ZDJĘĆ

 
     
 

POWRÓT DO STRONY KOŁA