Paulina Kielian i Dawid Dobrowolski - zwycięzcami XII konkursu Mały Przewodnik po Brzegu

14 czerwca 2012 w PSP 1 odbył się kolejny już dwunasty konkurs Mały Przewodnik po Brzegu. W konkursie wzięły udział drużyny z czterech brzeskich szkół podstawowych. Można by napisać, że poziom był jak zwykle bardzo wysoki. Ale nie ... był jeszcze wyższy. W pierwszej części konkursu uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu historii, zabytków, przyrody, geografii, sportu i aktualności brzeskich. Każda grupa miała po cztery pytania i NIKT sie nie pomylił. Wszystkie odpowiedzi były dobre. PYTANIA Z CZĘŚCI 1.
Najtrudniejsza i decydująca o wynikach całego konkursu była część druga. Na tablicy multimedialnej, każda z grup musiała w jak najkrótszym czasie (maksymalnie 10 minut) rozwiązać quiz o naszym mieście, dotrzeć do ostatniego pytania i poprawnie nań odpowiedzieć. Dwie szkoły utknęły na pytaniu 18 z planu miasta, a najszybciej do mety dotarła drużyna PSP 5 w czasie nieco ponad 6 minut. Jak trudne było to zadanie może sprawdzić każdy kto wejdzie na stronę QUIZ2012 (nowa strona przeglądarki). Drużynie z PSP 6 zajęło to więcej czasu (ponad 9 minut), ale za samo dotarcie do mety była niezła premia punktowa.
Również dosyć trudna była część trzecia. Pomocnicy drużyn musieli zaznaczyć na mapach pewną trasę i punkty, a drużyny konkursowe musiały je rozpoznać. Zobacz zadania CZĘŚCI 3.
Następnie uczniowie zostali sprawdzeni ze znajomości swoich rywali - pytanie niespodzianka JAKIEGO PATRONA MAJĄ BRZESKIE PODSTAWÓWKI I PRZY JAKICH ULICACH LEŻĄ. Tylko drużyny z PSP 1 i PSP 3 odpowiedziały bezbłędnie. W części czwartej uczniowie zadawali sobie pytania nawzajem. Trzeba wybrać było pytania jak najtrudniejsze ale takie na które zna się odpowiedź. I w tej części najlepiej wypadła Jedynka i Trójka zadające przeciwnikom trudne pytania. PYTANIA CZEŚCI 4. Strata z quizu była jednak zbyt duża i ostatecznymi zwycięzcami okazali się Paulina Kielian i Dawid Dobrowolski z PSP 5. Jak wyrównana była rywalizacja pokazują ostateczne wyniki gdzie zwycięska szkoła zdobyła 34 punkty, a IV miejsce punktów 29.

Wyniki rywalizacji

Szkoła część 1 część 2 część 3 dodatk. część 4 suma
PSP 5 8 11 8 3 4 34
PSP 6 8 10 7 2,5 4 31,5
PSP 1 8 4 5,5 4 8 29,5
PSP 3 8 4 5 4 8 29

Galeria zdjęć


POWRÓT